Modernizacja Systemów Automatyki BMS

Spółka DG ELPRO to doświadczony integrator systemów automatyki i bezpieczeństwa obiektów. W okresie ponad 25-ciu lat zrealizowaliśmy dziesiątki różnorodnych obiektów, wyposażając je w zaawansowane systemy automatyki BMS (Building Management System).

Instalujemy systemy oparte na standardach BAC-net, KNX opracowanych przez światowych liderów runku automatyki budynkowej - firmy ABB, DELTA CONTROLS, GIRA, HONEYWELL, SCHNEIDER ELECTRIC.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z wymagań stawianych współczesnym budynkom. Wszyscy oczekujemy od tych obiektów wysokiego poziomu komfortu i funkcjonalności, łatwości eksploatacji a także niskich kosztów utrzymania budynku. Tych wymogów nie można spełnić bez nowoczesnych systemów automatyki.

Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku automatyki budynkowej potwierdza tezę, że po wielu latach eksploatacji użytkowany system automatyki zazwyczaj przestaje spełniać zakładane pierwotnie wymagania. Powody tego są różne,

  • zmiana warunków zewnętrznych funkcjonowania systemu
  • brak koordynacji nastaw parametrów systemu
  • praca na nastawach ustawionych w momencie budowy systemu
  • starzenie technologiczne urządzeń i oprogramowania
  • zmiany funkcjonalno – aranżacyjne użytkowanych powierzchni.

Obecnie bardzo ważnym czynnikiem przemawiającym za modernizacją systemów automatyki staje się potrzeba zoptymalizowania zużycia energii. Jest to również jeden z elementów wiążących się z  uzyskaniem przez budynek certyfikatu efektywności energetycznej LEED, BREEAM, DGNB oraz  Świadectwa Efektywności Energetycznej (potocznie nazywanego „Białym Certyfikatem”).

Nie bez znaczenia jest fakt, że modernizacja systemu automatyki BMS podnosi wartość nieruchomości a także poprawia pozycję konkurencyjną budynku przeznaczonego na wynajem.

Odpowiadając na oczekiwania Klientów DG ELPRO oferuje kompleksową usługę modernizacji systemów automatyki BMS. Zajmiemy się Państwa systemem realizując takie etapy usługi jak:

  • audyt systemu automatyki BMS
  • projekt modernizacji systemu automatyki
  • wykonanie modernizacji instalacji BMS z testowaniem i przekazaniem do eksploatacji.

Realizowana przez DG ELPRO modernizacja systemu automatyki BMS obejmuje sterowanie takimi instalacjami budynkowymi jak:

- instalacje ogrzewania

- instalacje oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego (z ewentualną wymianą opraw na energooszczędne oprawy LED sterowane w standardzie DALI lub przy użyciu oprogramowania Daylighting )

- napędy i inne odbiorniki energii elektrycznej

- opomiarowanie mediów.

Bardzo ważnym zagadnieniem staje się monitorowanie i zarządzanie zużyciem energii elektrycznej.

Wykorzystywane są w tym celu specjalistyczne programy, będące częścią oprogramowania BMS lub stanowiące odrębne moduły, ale w pełni zintegrowane z BMS. W zależności od systemu automatyki w jaki wyposażony jest obiekt mogą to być np.

  • Energy Manager – narzędzie będące rozbudową systemu enteliWEB dla automatyki Delta Controls
  • EcoStruxure Power Monitoring Expert i EcoStruxure Power Operation – oprogramowanie dla systemów BMS firmy Schneider Electric

 

Zapraszamy do kontaktu

Jerzy Dolicki

tel. kom. 512-031-952

e-mail: jerzy.dolicki@dgelpro.pl

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami