AXIS CAMERA COMPANION

AXIS CAMERA COMPANION - czy monitoring w jakości HD może być tak łatwy?

axis camera companion

Firma AXIS wprowadziła na rynek nowe rozwiązanie, które pozwala zbudować system monitoringu oparty o technologię TCP/IP bez potrzeby posiadania centralnego serwera, rejestratora NVR czy choćby dedykowanego komputera PC. System pozwala obsługiwać do 16 kamer i co najważniejsze jest całkowicie bezpłatny.

Całość systemu oparta jest o kamery, karty SD, switch i ewentualnie router. CAMERA COMPANION pozwala na nagrywanie obrazów w jakości HD na standardowych kartach SD, które instaluje się w slotach kamer AXIS. 32GB pamięci pozwala na rejestracje obrazu do 4 tygodni.  Technologia PoE (Power over Ethernet ) upraszcza i minimalizuje ilość potrzebnego okablowania, bowiem kamerę ze switchem łączymy tylko skrętką (zaleca się cat.6), zarówno przesyłanie danych jak i zasilanie kamery odbywa się jednym przewodem. Okablowanie układa się w gwiazdę, jak w każdej sieci LAN. Należy pamiętać, że switch musi obsługiwać standard PoE i suma mocy kamer nie może przekroczyć wydajności switcha. Kolejnym elementem systemu jest router, który pozwoli nam cieszyć się zdalnym dostępem do systemu.  Jeżeli zastosujemy router wifi każdy smartfone czy też tablet może stać się centrum monitoringu.

 Dla bardziej wymagających klientów, jak i obiektów istnieje możliwość nagrywania obrazu wideo na pamięciach typu NAS. Takie rozwiązanie pozwala przechowywać materiał w bezpiecznym miejscu,  w największej rozdzielczości przez tak długi okres czasu jaki tylko będzie potrzebny.

 Zapewnienie zasilania gwarantowanego nigdy nie było tak proste. Zakup standardowego UPS przeznaczonego dla komputerów PC pozwala na zasilanie switcha, a zatem i kamer w przypadku ewentualnego  braku napięcia. W ten sposób eliminujemy najprostszy sposób sabotowania systemu telewizji dozorowej.

 

 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami