AXIS Q7424-R

AXIS Q7424-R koder wizyjny do pracy  w ekstremalnych warunkach

Chociaż do zalet dozoru wizyjnego opartego na protokole IP nie trzeba już nikogo przekonywać, wciąż w krytycznych i wymagających instalacjach, takich jak porty lotnicze, dworce kolejowe czy nawet systemy monitoringu miast, migracja od klasycznych rozwiązań analogowych może wydawać się utrudniona. Aby ułatwić ten proces, firma Axis Communications wprowadziła ważną nowość do oferty koderów wizyjnych. To Axis Q7424-R należący do znanej już rodziny Q74. Jest przeznaczony do działania w szczególności w trudnych warunkach otoczenia.

            W kraju takim jak Polska, gdzie skrajne temperatury mogą wahać się nawet od -30°C zimą i ponad +30°C latem, ważne jest, aby stosowany w systemach dozoru wizyjnego sprzęt nie zawiódł, zwłaszcza gdy temperatury osiągną ekstrema. Nowy koder właśnie tak został zaprojektowany, aby wytrzymywać ekstremalnie trudne warunki. Spełnia wymagania amerykańskiej normy NEMA TS-2 dotyczącej odporności na temperaturę, wibracje i wstrząsy. Może pracować w zakresie temperatury od -40°C do +75°C.

            AXIS Q7424-R koduje od jednego do czterech analogowych strumieni wizji. Zapewnia wyjątkową wydajność, co pozwala w pełni wykorzystać technologie stosowane w profesjonalnych sieciowych systemach wizyjnych.

            Koder ten obsługuje najważniejsze funkcje systemu dozoru opartego na protokole IP, takie jak standardy kompresji H.264 i Motion JPEG, dźwięk dwukierunkowy, pamięć masowa z wbudowanym gniazdem na kartę pamięci SD/SDHC oraz Power over Ethernet (IEEE 802.3af). Ponadto jest wyposażony w gniazdo SFP 1 Gb/s do podłączenia światłowodu oraz w port Ethernet.

            AXIS Q7424-R oferuje zaawansowane możliwości zarządzania zdarzeniami dzięki wbudowanym inteligentnym funkcjom video, takim jak alarm w przypadku próby manipulacji czy wykrywanie ruchu i dźwięków. Ponadto na jednym kanale wizyjnym może obsługiwać aplikacje dostępne w ramach AXIS Camera Application Platform.

            Koder wizyjny oferuje też funkcje panoramowania, pochylania i przybliżania zapewniające sterowanie analogowymi kamerami PTZ. W celu uzyskania większej elastyczności interfejsu sieciowego możliwe jest wykorzystanie kodera AXIS Q7424-R razem z przełącznikiem- konwerterem multimedialnym AXIS T8604 wyposażonym w dwa gniazda SFP i dwa porty Ethernet.

            Koder wizyjny AXIS Q7424-R jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem AXIS Camera Station do zarządzania materiałem wizyjnym oraz z najszerszą w branży gamą oprogramowania dostępnego w ramach programu Aplication Development Partner firmy Axis. Urządzenie spełnia wymagania standardu ONVIF dotyczącego zgodności operacyjnej sieciowych produktów wizyjnych.

 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami