Digitalizacja analogowych systemów CCTV

Za pomocą videoencoderów można łatwo zintegrować użytkowanym analogowym systemem CCTV (systemem telewizji zamkniętej) z otwartym system opartym o technologię IP.

Takie rozwiązanie zapewnia wszystkie korzyści wynikające z zastosowania technologii cyfrowej, a jednocześnie eliminuje konieczność pozbywania się istniejącego systemu analogowego.

 

Co to jest wideoencoder?


Wideoenkoder (zwany również wideoserwerem) przekształca analogowe sygnały wideo do postaci cyfrowej, a następnie przesyła obrazy cyfrowe bezpośrednio przez sieć opartą na protokole IP, taką jak sieć LAN, intranet albo Internet. Zasadniczo zmienia on analogowy system wizyjny w sieciowy system i umożliwia użytkownikom oglądanie obrazu na żywo za pomocą przeglądarki internetowej albo oprogramowania zarządzającego systemami wizyjnymi na dowolnym lokalnym lub zdalnym komputerze dysponującym połączeniem z siecią.

Upoważnione osoby znajdujące się w różnych lokalizacjach mogą jednocześnie oglądać obrazy z tej samej kamery analogowej, a także z kamer sieciowych, o ile włączono je do systemu.

 

 

 

Zdalny dostęp

System nadzoru oparty na sieci IP pozwala zapewnić ochronę osób i mienia, jak również monitorować infrastrukturę i różnego rodzaju obiekty, z dowolnej lokalizacji, w której znajduje się komputer z połączeniem sieciowym.
Co więcej, dzięki wykorzystaniu portów szeregowych wideoserwera można zdalnie sterować urządzeniami, na przykład obsługiwać funkcje obrotu/pochylenia/zbliżenia w kamerze albo kontrolować pracę magnetowidu poklatkowego. Wideoserwer może współpracować z szeroką gamą kamer specjalistycznych, takich jak kamery miniaturowe lub mikroskopowe.

schemat_digitalizacja

Oprogramowanie

Do zarządzania wideonkoderami można wykorzystać oprogramowanie Milestone XProtect, które pozwala na integracje urządzeń ( kamery, videonkodery) wielu producentów. Umożliwia integracje starego systemu i kamer IP. Dzięki czemu można wykorzystać istniejący system do podglądu ogólnego a w miejscach gdzie jest konieczny obraz o wysokiej rozdzielczości dołożyć kamery IP

 

 

COMPANIONAXIS P33MILESTON

 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami