EIB/KNX firmy ABB

System inteligentnego budynku - EIB/KNX firmy ABB.

Firma ABB ze swoją ofertą osprzętu elektroinstalacyjnego, elektroniki konwencjonalnej oraz urządzeń i  systemów budynków inteligentnych jest obecna w Polsce już od 15 lat.
System i-bus®EIB/ KNX oferowany przez firmę ABB łączy funkcje sterowania oświetleniem, żaluzjami, ogrzewaniem i klimatyzacją, komunikację opartą o Internet, domową rozrywkę oraz systemy bezpieczeństwa zintegrowane w jednym układzie sterowanym centralnie – za pośrednictwem eleganckich, naściennych paneli. Kluczową cechą rozwiązania jest możliwość sterowania oświetleniem, temperaturą i elektroniką użytkową bezpośrednio i indywidualnie w każdym pomieszczeniu lub kompleksowo w całym budynku.

W roku 2009 firma ABB wprowadziła na rynek koncepcję wspólnego sterowania budynkiem tytułując ją hasłem „Living Space”. Podstawowymi elementami systemu są dwa dopracowane stylistycznie produkty– centralny panel Busch-ComfortTouch i sterownik Busch-PriOn.

Busch-PriOn to element zapewniający z jednego miejsca dostęp do sterowania wszystkimi funkcjami w danej strefie mieszkalnej: oświetlenie, żaluzje, ogrzewanie i klimatyzacja. Jednocześnie prostota menu oraz wprowadzenie intuicyjnego sterowania kolorami pozwala na błyskawiczną i pełną swobodę użytkowania.

Panel dotykowy Busch-ComfortTouch to nie tylko domowe centrum zarządzania budynkiem wraz informacją o tym budynku. Umożliwia on również podgląd z zainstalowanych kamer IP. Poza tym, dzięki interakcji z urządzeniami audio/wideo oraz Internetem, Busch-ComfortTouch zapewnia dostęp do rozrywki oraz jest źródłem informacji o pogodzie, kursach walut i innych ważnych wydarzeniach. Umożliwia on także dostęp do własnej skrzynki pocztowej, wysyłanie wiadomości e-mail, czy pozostawianie wiadomości graficznych bądź głosowych innym członkom rodziny. Dodatkowe funkcje, takie ja telefon internetowy czy interkom pomiędzy panelami czynią z Busch-ComfortTouch prawdziwe centrum informacji w jednej spójnej formie.

Nowa generacja produktów ABB do sterowania w systemach EIB/KNX zorientowana jest na efektywność, która pozwala ograniczać zużycie energii, a co za tym idzie, w prosty sposób obniżać koszty.

Firma ABB posiada obszerne referencje, w tym liczne rozwiązania automatyki dla budynków biurowych, przemysłowych, hoteli i innych budynków użyteczności publicznej, pozwalające na ich komfortowe użytkowanie przy optymalnym zużyciu energii oraz dostarczające ich właścicielom cennych informacji o aktualnym statusie wszystkich objętych systemem instalacji.

busch prion

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami