Kaba

Kontrola dostępu - Kaba.

KABA

Kontrola dostępu jest bardzo szybko rozwijającą się gałęzią technicznych zabezpieczeń obiektów, gdyż typowe rozwiązania mechaniczne są obecnie w wielu przypadkach niewystarczające. W obiektach specjalnego przeznaczenia, takich jak: apartamentowce, hotele, lotniska, duże obiekty sportowe czy galerie handlowe muszą być uzupełnione o skuteczne układy elektroniczne, nadzorowane przez opracowany specjalnie dla obiektu system. Kaba jest w tej dziedzinie firmą wyjątkową, ponieważ oferuje kompleksową ofertę w oparciu o własne, zintegrowane rozwiązania: od zabezpieczeń mechanicznych do najbardziej skomplikowanych elektrycznych systemów kontroli dostępu. Kaba Polska jest członkiem szwajcarskiego holdingu Kaba – światowego lidera w dziedzinie mechanicznych, mechatronicznych i elektronicznych systemów zamknięć i kontroli dostępu. Początki firmy sięgają lat 60-tych XIX wieku, wówczas to Franz Bauer założył w Szwajcarii firmę zajmującą się produkcją bankowych kas pancernych.

Systemy Sterowania Ruchem w Obiektach – nadzorowanie ruchu użytkowników i zapewnienie im bezpieczeństwa w dużych obiektach budowlanych, takich jak: lotniska, stadiony, duże budynki biurowe, galeria handlowa itp. Nie jest łatwe, jeżeli nie są zastosowane urządzenia służące do jego sterowania. Przejście jest najczęściej kontrolowane poprzez użycie kart chipowych, magnetycznych, czy też biletów wstępu z kodem kreskowym. System może być również otwierany przy użyciu danych biometrycznych, takich jak odciski palców czy odbicie rogówki oka. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie zaawansowanej kontroli dostępu gwarantuje, że zastosowane rozwiązanie będzie skutecznie i niezawodne. Ruchem osób kierują Furty Stadionowe, Triody ( bramki obrotowe), Kołowroty Karuzelowe. Firma Kaba posiada w swojej ofercie również m. in.: zamki i wkładki mechaniczne oraz mechatroniczne, zamki hotelowe wraz z akcesoriami, depozytory kluczy.

Elektroniczne depozytory – dyspozytory kluczy służą do bezpiecznego zdawania, przechowywania i pobierania szczególnie ważnych kluczy, które z uzasadnionych przyczyn nie powinny opuszczać obiektu – najczęściej dotyczy to kluczy działających w systemie „MASTER KEY”. Innym rodzajem depozytorów są tzw. Rurowe, służące do przechowywania kluczy do sejfów. Następnym rodzajem elektronicznego zabezpieczenia mienia są skrzynki depozytowe, zaprojektowane, aby bezpiecznie przechowywać niewielkie gabarytowo, wartościowe przedmioty, np. karty magnetyczne, telefony komórkowe itp.

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami