Kamera IP AXIS Q6155-E

  1. Informacje ogólne

Zintegrowana kamera PTZ oferująca rozdzielczość FullHD , 30x zoom optyczny, doskonała czułość i ostry, wyraźny obraz (technologia Lightfinder oraz funkcji WDR). Specjalna konstrukcja (technologia Sharpdome) umożliwia monitorowanie obiektów nawet do 200 stopni powyżej linii horyzontu. Funkcja Axis Speed Dry pozwala na usuwanie kropli deszczu z klosza przy pomocy wysokoczęstotliwościowych wibracji.

Elegancki wygląd, kompaktowa wielkość oraz możliwość przemalowania obudowy pozwala na łatwe wkomponowanie kamery w dowolne otoczenie. Kamera posiada podwyższoną odporność na akty wandalizmu (IK08) oraz wbudowany czujnik wstrząsowy alarmujący przy próbie zniszczenia kamery.

Zastosowanie technologii Zipstream obniża szerokość pasma transmisji i zmniejsza wielkość wymaganego archiwum przy zachowaniu niezbędnego poziomu szczegółowości zapisywanego obrazu.

Idealna kamera do systemów monitoringu miejskiego, nadzoru infrastruktury krytycznej, transportu, instalacji przemysłowych oraz obiektów administracji państwowej i użyteczności publicznej.

  1. Laserowe ustawianie ostrości

Moduł lasera zaczyna działać natychmiast po włączeniu kamery. Składa się z nadajnika i odbiornika. Nadajnik wysyła promienie laserowe (niewidzialne i nieszkodliwe), które odbijają się od obiektu i wracają do odbiornika, dając kamerze punkt referencyjny do ustawienia ostrości. Prawidłowe ustawienie ostrości jest na bieżąco weryfikowane wraz ze zmianami w polu widzenia kamery a cały proces przebiega automatycznie w ciągu ułamków sekund.

  1. Wymagające warunki oświetleniowe

Najczęstszym przypadkiem, w którym system autofocus może mieć kłopoty z ustawieniem ostrości są sytuacje bardzo słabego oświetlenia, słabego kontrastu (np. płomienie lub dym) oraz występowania punktowych źródeł światła (np. reflektorów samochodowych). Dodatkowo zakłócenia obrazu, które przesłaniają obiekty i ich ostre krawędzie, pogarszając zdolność ustawienia ostrości przez system autofocus, są proporcjonalne większe przy słabym oświetleniu. System laserowego ustawiania ostrości daje możliwość ustawienia ostrości na obiekty jasne lub odbijające mnóstwo światła (np. panele solarne), które rozmazują obraz lub przesłaniają ostre krawędzie niezbędne dla systemu autofocus.

Dla obiektów poruszających się i obrazów szybko się zmieniających, laserowe ustawianie ostrości działa natychmiastowo, umożliwiając np. ostre widzenie tablic rejestracyjnych poruszającego się samochodu.

  1. Bezpieczeństwo

Laser użyty w module jest bezpieczny w każdych warunkach normalnego użytkowania. Nawet jeśli użytkownik patrzy wprost na nadajnik czy to gołym okiem, czy przez szkło powiększające, teleskop, mikroskop, jego wzrok nie dozna żadnego uszczerbku. Dzięki takiemu poziomowi bezpieczeństwa lasera, kamery z systemem laserowego ustawiania ostrości nadają się również idealnie do wykorzystania w galeriach handlowych, na lotniskach i stadionach.

Szczegółowe informacje w zakładce CCTV/Produkty/Axis seria Q61

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym:

tel:  +48 (12) 263 93 85
tel:  +48 (12) 263 93 86 
e-mail: sprzedaz@dgelpro.pl

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami