Axis Communications wprowadziła na rynek pierwszą kamerę sieciową typu bullet z ochroną przeciwwybuchową - AXIS P1468-XLE

AXIS P1468-XLE to wytrzymała kamera 4K jest pierwszą na świecie, która została specjalnie zaprojektowana do wdrożenia w strefach 2, 22 i środowiskach klasy I/II/III Division 2, zgodnie z międzynarodowymi normami (ATEX, IECEx, NEC). Idealna do zastosowań związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem, a także wydajnością operacyjną.

Kamera AXIS P1468-XLE posiada wzmocnioną obudowę, o zwiększonej ochronie oznaczoną symbolem Ex "e". Ochrona tego typu zapobiega rozprzestrzenianiu się ewentualnego iskrzenia, a nadmierne przegrzanie nie występuje podczas normalnej pracy urządzenia. W rezultacie, urządzenia elektryczne z ochroną Ex "e" nie mogą zapalić gazu lub pyłu w otaczającym je potencjalnie wysoce łatwopalnym środowisku.

Kamera posiada funkcje Lightfinder 2.0 która rejestruje kolorowe obrazy w pełnej rozdzielczości, nawet w całkowitej ciemności. Natomiast Forensic WDR skutecznie niweluje szum i artefakty, zapewniając obraz wideo zoptymalizowany pod kątem maksymalnej użyteczności podczas prac dochodzeniowych. W kamerze zainstalowano również funkcje OptimizedIR, która umożliwia dozór w całkowitej ciemności do 40 m bez potrzeby dodatkowego oświetlenia. Co więcej, zainstalowana funkcja Zipstream, która obsługuje kompresję H.264 i H.265, znacząco ogranicza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową bez negatywnego wpływu na jakość obrazu.

AXIS Object Analytics, który oferuje detekcję i klasyfikację osób oraz pojazdów z rozróżnieniem na typy, został poszerzony w kamerze AXIS P1468-XLE o najnowszy procesor Axis SoC (system-on-chip) – ARTPEC-8. Dzięki modułowi przetwarzania danych z funkcją głębokiego uczenia, kamera może analizować, przechowywać i przetwarzać jeszcze większe ilości danych, niż poprzednio.

Podsumowując AXIS P1468-XLE to solidna, odporna na uderzenia kamera, posiadająca stopień ochrony IP66/67, NEMA 4X i IK10, co zapewnia ochronę przed pyłem, deszczem, śniegiem i uderzeniami. Jest odporna na wiatr o prędkości do 50 m/s.

 

Poniżej link do karty katalogowej urządzenia.

https://www.dgelpro.pl/cctvip/kamery-kompaktowe/kamera-axis-p1468-xle-explosion-protected

Zachęcamy do skorzystania z oferty i kontakt z Działem handlowym DG ELPRO

Tel: (12) 263-93-85
Kom: 512 031 946, 512 031 947
E-mail: sprzedaz@dgelpro.pl

 

 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami