Kamery AXIS z technologią Zipstream w DG ELPRO

Od roku 2015 firma AXIS Communications rozwija technologię kompresji strumienia danych z kamer cyfrowych. Celem jest zmniejszenie zapotrzebowania na przepustowość sieci oraz pamięć do rejestracji obrazów. Niezwykle ważne jest takie skompresowanie sygnału, które nie pogorszy w znaczący sposób jakości i szczegółowości obrazu. Tego bowiem od systemów telewizji dozorowej wymagają klienci.

Rola algorytmów kompresji sygnału video jest widoczna zwłaszcza dzisiaj – kiedy mamy do dyspozycji kamery o rozdzielczości 4K i do tego jeszcze o polu obserwacji o zakresie 360°. Strumienie danych do przesłania i zarchiwizowania stają się więc ogromne, powodując znaczący wzrost kosztów systemów CCTV.

Sztandarowa technologia AXIS Zipstream zapewnia zmniejszenie zapotrzebowania na przepustowość sieci oraz pamięć średnio o 50% przy zachowaniu szczegółów obrazu na poziomie gwarantującym skuteczne przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego z wykorzystaniem zarejestrowanych obrazów. Na potrzeby technologii AXIS Zipstream opracowane zostały 3 inteligentne algorytmy Dynamic ROI, Dynamic GOP i Dynamic FPS, które współdziałają w czasie rzeczywistym, tak aby zachować szczegóły obrazu takie jak twarze czy tablice rejestracyjne. W rezultacie możemy zachować rozdzielczość oraz poklatkowość ograniczając zapotrzebowanie na zasoby macierzy dyskowych potrzebnych do rejestracji obrazów.

Udoskonalona technologia AXIS Zipstream pozwoliła firmie AXIS Communications wprowadzić na rynek kamery o rozdzielczości 4K i kamery panoramiczne 360°, które przesyłają strumienie informacji o bardzo dużej szczegółowości przy zminimalizowanych wymogach co do przepustowości sieci oraz wielkości pamięci potrzebnej do ich zapisania.

Idealnym rozwiązaniem w takiej technologii jest kamera AXIS M3048-P jak również kamera AXIS M3047-P, która zapewnia wyjątkowy panoramiczny obraz 360° na niewielkich obszarach.

DG ELPRO jako wieloletni Gold Partner Axis Communications  oferuje Państwu nowe kamery , które swoją premierę miały podczas targów IFSEC International 2017. Kamery te łączą w sobie nowe kopuły 360° i najnowszą wersję technologii Zipstream. Wyposażone są odpowiednio w przetworniki o rozdzielczości 6 i 12 Mpix.

 

Polecamy kamery z serii P13, a w szczególności AXIS P1364-E, która oprócz posiadanej technologi Zipsream  charakteryzuje się wyjątkową światłoczułością i rejestruje obrazy wideo o doskonałej jakości HDTV 720p przy 50/60 kl./s w H.264 i Motion JPEG oraz kamerę AXIS P1365 Mk II która dodatkowo posiada obiektywy z mocowaniem CS.

DG ELPRO zaprasza również do zapoznania się szeroką ofertą pozostałych kamer w technologi Zipstream, szczegółowe informacje w zakładce CCTV/Produkty:

AXIS seria P13

AXIs seria P14

AXIS seria Q60

AXIS seria Q61

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym:

tel:  +48 (12) 263 93 85
tel:  +48 (12) 263 93 86 
e-mail: sprzedaz@dgelpro.pl

 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami