Kamery nasobne AXIS wspierają służby utrzymania technicznego w Zakładzie Produkcyjnym

Spółka DG ELPRO uczestniczy we wdrożeniu systemu kamer nasobnych AXIS w jednej z firm z sektora produkcyjnego.

Nasz klient poszukiwał rozwiązania, które usprawni organizację i dokumentowanie procesu serwisowania maszyn oraz wspomoże pracowników utrzymania technicznego ruchu w zakładzie.

Oczekiwaniem inwestora było, aby cykliczne przeglądy techniczne wszystkich maszyn produkcyjnych były wykonywane terminowo i z najwyższą starannością. Jest to bardzo istotna kwestia w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, ponieważ regularne wykonywanie przeglądów konserwacyjnych i szybkie usuwanie usterek, pozwala na zminimalizowanie przestojów w procesie produkcyjnym. Skutkuje to płynnością w wytwarzaniu produktów i w dłuższym okresie ogranicza koszty, które ponosi firma w wyniku awaryjnych przerw w produkcji.

DG ELPRO, jako integrator systemów słaboprądowych, zaoferował Klientowi wykorzystanie w procesie zarządzania i organizacji serwisu maszyn produkcyjnych, zapisu video z mobilnych kamer nasobnych systemu Axis Communications. Przeprowadziliśmy u Klienta prezentację tego rozwiązania oraz testy.

Klient po zakończonych testach zaakceptował proponowane rozwiązanie. Istotnymi elementami, które zdecydowały o wyborze naszej oferty były:

  • możliwość ciągłego zapisu do 12 godzin materiału video w jakości Full HD
  • zaawansowana stabilizacja obrazu
  • funkcja WDR ułatwiająca pracę w zmiennych warunkach oświetleniowych występujących na hali produkcyjnej.

Zapis materiału wideo z kamer i jego późniejsze wykorzystanie zapewnia zastosowane w tym przypadku oprogramowanie Axis Camera Station. W łatwy i intuicyjny sposób pozwala ono na obsługę całego systemu. Klient może eksportować zapisany materiał  video z wykonywanych przez pracowników czynności i dołączać go do swojego systemu raportowania przeglądów konserwacyjnych i napraw.

Na chwilę obecną w skład systemu kamer nasobnych wchodzi kontroler AXIS W800,stacje dokujące AXIS W701 oraz 30 kamer nasobnych AXIS W100. Całość uzupełnia 30 szt licencji kamerowych Axis Camera Station.

Inwestor planuje w przyszłości rozbudowę działającego systemu o kolejne kamery.

 

Jeżeli jesteście państwo zainteresowani bliższym zapoznaniem się z tym rozwiązaniem i chcecie sprawdzić jego przydatność w państwa działalności zapraszamy do kontaktu.

 

Dział handlowy DG ELPRO:

E-mail: sprzedaz@dgelpro.pl

Tel: (12) 263-93-85/86

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami