Lotnisko w Balicach bezpieczne dzięki kamerom AXIS Communications

Axis Communications Kraków_Balice

DG ELPRO- Partner Axis Communications przy współpracy z KABE Systemy Alarmowe; PKiMSA CARBOAUTOMATYKA S.A
i FRB Inter-Bud brała udział w budowaniu koncepcji modernizacji i digitalizacji systemu nadzoru wizyjnego obiektu. Proces odbywał się w czterech etapach. Pierwszy z nich, który był jednocześnie etapem testowym, miał na celu stworzenie systemu nadzoru nowej generacji na świeżo powstałym parkingu wielopoziomowym.
Z pozoru proste zadanie okazało się nie lada wyzwaniem dla instalatorów, inżynierów i sprzętu. Poziomy parkingu są słabo oświetlone i odbywa się tam ciągły ruch pojazdów, których światła oślepiały kamery. Kolejne trzy etapy budowy systemu prowadzone były jednocześnie. Istniejący analogowy system monitoringu posiadał ograniczenia i nie miał tak rozbudowanych możliwości jak system oparty o technologię IP. Z drugiej strony był to rozbudowany i kosztowny system, z którego jakość obrazu była w niektórych obszarach wystarczająca. Wymiana tego systemu na zupełnie nowy wiązałaby się z zupełnie niepotrzebnymi kosztami i ogromnym nakładem pracy.
Urządzenia Axis, dzięki swoim szerokim możliwościom konfiguracyjnym i innowacyjnym funkcjom pozwoliły na uzyskanie satysfakcjonującego obrazu. Duża dynamika kamer pozwala uchwycić każde zagrożenie na parkingu. Z budynku obserwowany jest również teren przyległy. Zastosowano kamery PTZ, które posiadają bardzo precyzyjny mechanizm i doskonałą optykę. 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami