Migracja z systemów analogowych do opartych o protokół IP

Ludzie z natury unikają zmian. Co więcej, znaczące zmiany są nie tylko trudniejsze, ale także droższe niż wprowadzane stopniowo.  Wyzwania związane z migracją obejmują:  

brak zrozumienia technologii IP, posiadanie wyraźnego zwrotu z inwestycji w przypadku drogich lub niedawno zakupionych kamer analogowych oraz inwestycje w okablowanie i instalację. W wielu przypadkach kolejne wyzwanie stanowi ogromna ilość zainstalowanego okablowania koncentrycznego, którego zantalowanie jest dość kosztowne. Nietrudno jest więć zauważyć korzyści z ponownego wykorzystania kabla dla instalacji IP.

sch_T8641_T8642_PoE_w_legend_1202-01.jpg

Adaptor PoE+AXIS T8640 sieci Ethernet przez przewód koncentryczny to doskonały wybór w przypadku instalacji kamer sieciowych w miejscach, w któych znajduje się już okablowanie koncentryczne o znacznej długości lub trudno dostępne. Urządzenie umożliwia także komunikację przy użyciu protokołu IP z wykorzystaniem istniejącego okablowania koncentrycznego wideo i konwertuje sygnał analogowy na cyfrowy.  

Kolejne wyzwanie podczas migracji z systemu analogowego do cyfrowego wiąże sę z maksymalną odległością dla sieci Ethernet, która wynosi 100m. Można łatwo ominąć to ograniczenie korzystając z nowych lub istniejących przewodów światłowodowych. W przypadku produktów, takich jak AXIS T8604 można użyć powszechnie dostępnych, platformowych modułów SFP o stałym współczynniku kształtu w celu wykorzystania zalet światłowodu- dużego zasęgu i odporności na zakłócenia elektromagnetyczne. 

 

axis migracja2

 

W przypadku ograniczenia do 100m w pomieszczeniu, należy użyć AXIS T8129 Przedłużacza PoE, abu zaistalować sieciowe produkty wdeo w wększych odległoścach. Łącząc każde dodatkowe 100m kabla, można przedłużyć okablowanie sieci Ethernet i PoE do 200m, 300m, a nawet osiągnąć wększość odległości, w zależności od modelu kamery i źródła zasilania. 

  axis poe

 

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami