Nowe CENTRUM MONITORINGU w Krakowie – szybkie efekty

Z przyjemnością możemy poinformować, że wykonane przez firmę DG ELPRO w październiku 2018 roku „Centrum monitoringu w Krakowie” pomaga w pracy służbom miejskim i Policji. Oto przykład.

W nocy 29 grudnia w Krakowie na przejściu dla pieszych młody człowiek został potrącony przez samochód marki Mercedes, którego kierowca zbiegł z miejsca wypadku nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ oprócz poważnych obrażeń ciała jakich doznał w trakcie potrącenia pojawił się inny problem. Leczenie i rekonwalescencja miały trwać ponad 4 miesiące, a on był zatrudniony na umowę-zlecenie i w związku z tym nie posiadał pełnego ubezpieczenia w zakresie świadczenia chorobowego.

W nowo uruchomionym krakowskim centrum monitoringu rozpoczęto pracę nad odnalezieniem sprawcy wypadku. Pracownicy Policji i Straży Miejskiej rozpoczęli analizę zapisów z kamer miejskich. Udało się odnaleźć nagrania samochodu, który w rejonie wypadku pojawiał się w tym czasie. Występowały trudności w wystarczającym zidentyfikowaniu pojazdu, ale konsekwencja i upór operatora oraz logiczne analizowanie faktów i odtwarzanie zarejestrowanych przez kamery zdarzeń pozwoliły odnaleźć pojazd w innych ujęciach. Materiały przekazane Policji dały szybki efekt – ustalono i zatrzymano sprawcę wypadku.

Mamy nadzieję, że oprócz odpowiedzialności prawnej za przestępstwo sprawca również zostanie zobowiązany do naprawienia krzywd wyrządzonych młodemu człowiekowi – przynajmniej w wymiarze materialnym.

Zdarzenie to dowodzi, że można z dużym pożytkiem wykorzystywać systemy rejestracji obrazu popularnie zwane monitoringiem. Pozwalają one na zwiększenie prawdopodobieństwa, że ludzie którzy dopuszczają się przestępstw, lub mówiąc wprost wyrządzają innym krzywdę nie mogą liczyć na bezkarność. A dla ofiar podobnych tragicznych sytuacji, pomimo początkowego poczucia bezradności, jest szansa, że otrzymają zadośćuczynienie.

Gratulujemy pracownikom Straży Miejskiej i Małopolskiej Policji sprawnego działania!!!

I OCZYWIŚCIE DZIĘKUJEMY!!!

 

https://cowkrakowie.pl/2019/01/pracownik-monitoringu-strazy-miejskiej-zidentyfikowal-pojazd-ktory-potracil-22-latka/?fbclid=IwAR0vi77M6v6xiSDv0MOo8d6vNhiPq1YDnIN_5JHSSHkpPKdPVG3MbXSLIRk

https://www.facebook.com/Malopolska.Policja/photos/a.578930048843617/2429491240454146/?type=3&theater&_rdc=1&_rdr

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami