Nowoczesna stacja uzdatniania wody os. Bogucice w Wieliczce

Budowa Stacji Uzdatnia Wody w Bogucicach obejmowała budowę budynku technologicznego  z częściowym podpiwniczeniem o kubaturze 3266,5 m³, budynku socjalno – biurowego o kubaturze 10318 m³ oraz zbiorników wody czystej wraz z komorą zasuw.

Nowoczesna stacja uzdatniana wody została uruchomiona w pierwszym dniu nowego 2024 roku , obiekt znajduje się na osiedlu Bogucice w Wieliczce. Stacja jest w pełni zautomatyzowana, a woda poddawana uzdatnianiu pochodzić będzie z czterech studni głębinowych wydrążonych na terenie obiektu. W tym momencie została podłączona jedna studnia o wydajności 60 m³ na godz. Docelowo stacja uzdatniania wody będzie miała wydajność 360 m³  na godz.

Woda w budynku technologicznym jest poddawana procesom z użyciem  zaawansowanych technologii: napowietrzania, usuwania żelaza, manganu, obniżenia twardości i dezynfekcji. Woda zanim trafi do systemu pomp sieciowych poddawana jest stałej analizie za pomocą elektronicznego systemu monitorującego.

Firma DG ELPRO rozpoczęła prace na tym obiekcie pod koniec 2022 roku i zakończyła je w roku 2023. Naszym zadaniem było wykonanie kompleksowych instalacji słaboprądowych zleconych przez firmę INSTBUD Sp.z.o.o. , prace obejmowały wykonanie:

  • Systemu oddymiania
  • Systemu SSWiN i KD
  • Systemu Telewizji Dozorowej CCTV
  • Systemu wideodomofonowego
  • Systemu przyzywowego
  • Instalacji audio-wideo
  • Systemu sieci strukturalnej
  • Urządzeń aktywnych

Wszystkie prace nasza firma wykonała  prawidłowo zgodnie obowiązującymi normami, przepisami i wymaganiami BHP. Dzięki bardzo dobrej organizacji prace zostały wykonane w wymaganym terminie oraz z należytą starannością.

Inwestycja realizowana była przez gminę Wieliczka i Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce. ZGK na inwestycje przeznaczyło ponad 39 mln zł. Uruchomiona nowoczesna stacja uzdatniania z pewnością poprawi jakość wody oraz zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Wieliczka.

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami