Nowe centrum monitoringu dla miasta Krakowa

 

Po raz kolejny, spółka „DG ELPRO” podjęła się realizacji zaawansowanego technologicznie projektu z zakresu elektronicznych systemów ochrony mienia. W ramach przetargu organizowanego przez Urząd Miasta Krakowa, złożyliśmy najkorzystniejszą ofertę i pozyskaliśmy zamówienie na „Rozbudowę systemu monitoringu wizyjnego Krakowa”. W ramach tego projektu, zrealizowaliśmy kompleksowe prace z zakresu instalacji i uruchomienia redundantnych serwerowni wraz z macierzami dyskowymi do rejestracji i archiwizacji obrazów.

Zbudowane serwerownie są mózgiem całego systemu telewizji dozorowej CCTV IP dla miasta. Wykonane zostały podłączenia do serwerów oraz integracja kamer już pracujących w systemie monitoringu, jak również nowo zainstalowanych.

W centrum nadzoru, utworzono stanowiska operatorskie oraz zainstalowano wielkoformatową ścianę „video wall” elastycznie konfigurowalną przez operatorów centrum.

Zarządzanie systemem oraz wspomaganie pracy operatorów realizuje specjalistyczne oprogramowanie klasy VMS (Video Management System).

Oprogramowanie zostało, również rozbudowane o zaawansowane funkcje analityki obrazu. W efekcie pozwala ono na:

  • obserwację obrazu przekazywanego do centrum monitoringu z kamer zainstalowanych w Krakowie
  • rejestrowanie i przechowywanie obrazów
  • dostęp do zarejestrowanych nagrań
  • wyszukiwanie zdefiniowanych zdarzeń
  • inteligentną i szybką analizę obrazów.

Wykonanie zadania było dla nas dużym wyzwaniem, ze względu na bardzo krótki czas realizacji oraz precyzyjny harmonogram prac.

Z dużą satysfakcją możemy stwierdzić, że po raz kolejny pracownicy DG ELPRO dotrzymali zarówno terminów jak i poziomu jakości wykonanych prac, zdobywając uznanie Inwestora.

Przede wszystkim jednak jesteśmy przekonani, że uruchomiony przez nas system monitoringu miasta Krakowa znacząco wpłynie na poprawę poziomu bezpieczeństwa, zarówno mieszkańców jak i odwiedzających Kraków turystów.

Mamy nadzieję, że ułatwi on również pracę wszystkim służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w Krakowie.

Możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Kraków dysponuje obecnie jednym z najnowocześniejszych systemów telewizji dozorowej CCTV IP.

 

Uruchomiono kolejny etap systemu miejskiego monitoringu

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami