Systemy bezpieczeństwa i automatyka BMS stadionu miejskego i hali sportowej w Łodzi

hala sportowa w Łodzi

Z przyjemnością informujemy, że zespół inżynierów DG ELPRO przy współpracy z Generalnym Wykonawcą KPBP BUDUS S.A., Pracownią Projektową DIG Sowińscy Architekci Sp. j. oraz Perbo- Inwestycje Sp. z o.o. S. K.,  wzięło udział  w projektowaniu nowego stadionu oraz hali sportowej przy Al. Unii Lubelskiej w Łodzi.

Projektanci DG ELPRO opracowali kompleksowo wszystkie systemy słaboprądowe
i automatykę budynku oraz ich integrację w ramach systemu BMS.

Zaprojektowany stadion, zgodnie z wytycznymi Inwestora ma pojemność trybun na ponad 16.500 widzów z zadaszonymi trybunami. Władze UEFA i EKSTRAKLASA określiły standardy, jakim powinny odpowiadać obiekty sportowe, na których odbywają się rozgrywki ligowe i pucharowe krajowe, eliminacje rozgrywek pucharów europejskich, jak również możliwość rozgrywania spotkań międzynarodowych kwalifikacyjnych i towarzyskich. Obecne założenia programowe zawierają oprócz podstawowej funkcji sportowej rozszerzenie o funkcje kulturalne, estradowe, sportowo-rekreacyjne, gastronomiczne, handlowe, usługowo-szkoleniowe, hotelowe i inne.

Hala sportowa z widownią dla 3000 widzów i programem boisk sportowych dla dyscyplin halowych, to prosty w formie architektonicznej obiekt wyróżniony czerwonym kolorem elewacji. Intensywna czerwień bryły stoi w opozycji do kolorystyki Areny
i zaprojektowanego stadionu.  Budynek hali o powierzchni całkowitej ok.16 460 m2, podzielono na bardzo przejrzyste strefy funkcjonalne.

Wróć

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami