Adapter, z izolatorem zwarć ADC-4001

Cena netto: Cena na telefon
Cena brutto: Cena na telefon

Przeznaczenie
Adapter ADC-4001 jest elementem adresowalnym, pracującym w liniach/pętlach dozorowych central sygnalizacji pożarowej systemu POLON 4000. Przeznaczony jest do przesyłania informacji o stanie dołączonej do adaptera linii dozorowej, tzw. linii bocznej (konwencjonalnej) oraz o stanie zainstalowanych na niej nieadresowalnych czujek dwustanowych szeregów 30 lub 40 POLON.
Adapter ADC-4001 umożliwia także:

tworzenie linii dozorowej iskrobezpiecznej, poprzez zainstalowanie na linii bocznej czujek lub ręcznych ostrzegaczy w wykonaniu iskrobezpiecznym, poprzedzonych barierą ochronną;
dołączenie do systemu liniowej czujki dymu DOP-40;
dołączanie do pożarowej instalacji alarmowej dodatkowych, nietypowych urządzeń (np. czujników gazu, czujek kablowych), jak również do tworzenia systemów hierarchicznych dla niewielkich central satelitarnych.

Zasada działania

Adapter przekazuje do współpracującej centrali informacje o pożarze, wykrytym przez elementy na jego linii bocznej i potwierdza ten fakt czerwonymi rozbłyskami dwukolorowej diody świecącej. Uszkodzenie linii bocznej (przerwa, zwarcie, wyjęcie czujki z gniazda) jest przekazywane do centrali i sygnalizowane przez adapter żółtymi rozbłyskami diody świecącej. Linia boczna jest zakończona rezystorem końcowym. Adapter jest wyposażony w wewnętrzny izolator zwarć. Zadziałanie izolatora zwarć w adapterze jest sygnalizowany żółtymi rozbłyskami jego diody świecącej. Adapter ADC-4001 ma sześć trybów pracy pozwalających na optymalizację pobieranego prądu z linii adresowalnej. Tryby pracy deklarowane są w centrali podczas jej programowania.

Budowa
Adapter ADC-4001 składa się z dwóch elementów wykonanych z tworzywa: podstawy, do której przymocowana jest płytka drukowana z układem elektronicznym oraz pokrywy. W pokrywie umieszczona jest dwukolorowa dioda świecąca, sygnalizująca stany adaptera.
Adapter ADC-4001 instalowany jest w gnieździe montażowym G-T2. Wyjęcie adaptera z gniazda jest możliwe po zwolnieniu, za pomocą specjalnego kluczyka, mechanizmu zatrzaskowego.

Wróć

Zapytaj o produkt

Wypełnij formularz jeśli masz pytania dotyczące: Adapter, z izolatorem zwarć ADC-4001

Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ. U. 2016 R. POZ. 922) informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest firma DG ELPRO Z.Durlak, K.Durlak, J.Golonka spólka jawna z siedzibą w Krakowie (30-415), ul. Bonarka 21 i posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Prosimy obliczyć 1 plus 7.
Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami