AXIS CAMERA COMPANION - czy monitoring w jakości HD może być tak prosty?

Całość systemu oparta jest o kamery, karty SD, switch i ewentualnie router. CAMERA COMPANION pozwala na nagrywanie obrazów w jakości HD na standardowych kartach SD, które instaluje się w slotach kamer AXIS. 32GB pamięci pozwala na rejestracje obrazu do 4 tygodni.  Technologia PoE (Power over Ethernet ) upraszcza i minimalizuje ilość potrzebnego okablowania, bowiem kamerę ze switchem łączymy tylko skrętką (zaleca się cat.6), zarówno przesyłanie danych jak i zasilanie kamery odbywa się jednym przewodem. Okablowanie układa się w gwiazdę, jak w każdej sieci LAN. Należy pamiętać, że switch musi obsługiwać standard PoE i suma mocy kamer nie może przekroczyć wydajności switcha. Kolejnym elementem systemu jest router, który pozwoli nam cieszyć się zdalnym dostępem do systemu.  Jeżeli zastosujemy router wifi każdy smartfone czy też tablet może stać się centrum monitoringu.

SCHEMAT AXIS CAMERA COMPANION

 Dla bardziej wymagających klientów, jak i obiektów istnieje możliwość nagrywania obrazu wideo na pamięciach typu NAS. Takie rozwiązanie pozwala przechowywać materiał w bezpiecznym miejscu,  w największej rozdzielczości przez tak długi okres czasu jaki tylko będzie potrzebny.

 

Zapewnienie zasilania gwarantowanego nigdy nie było tak proste. Zakup standardowego UPS przeznaczonego dla komputerów PC pozwala na zasilanie switcha, a zatem i kamer w przypadku ewentualnego  braku napięcia. W ten sposób eliminujemy najprostszy sposób sabotowania systemu telewizji dozorowej.

Poniżej prezentujemy film pokazujący jak prosty jest montaż systemu.

 

Przystępny montaż to nie wszystko. Obsługa przez użytkownika AXIS CAMERA COMAPANION jest również bardzo prosta i maksymalnie intuicyjna. Eksport materiału np. dla policji można wykonać za pomocą kilku kliknięć myszką. Na poniższym filmie doskonale widać, jak prosta powinna być obsługa systemu CCTV IP.

 

Za pośrednictwem en koderów firmy AXIS można zaadaptować analogowy system cctv do CAMERA COMPANION. Dzięki temu możemy wykorzystać stary system i jednocześnie cieszyć jakością HD kamer AXIS.

System CAMERA COMPANION przewidziany jest dla zabezpieczania handlu detalicznego, biur małych hoteli i tym podobnych.

 Kompatybilne systemy operacyjne  urządzeń  mobilnych:

ANDROID        iPhone/iPad

Kompatybilne kamery i urządzenia:


Kamery kopułowe mini PTZ: seria AXIS M50

Kamery stałopozycyjne wewnętrzne i zewnętrzne: seria AXIS p13, seria AXIS Q16 (dedykowane do pracy w trudnym oświetleniu)

Kamery kopułowe stałopozycyjne: seria AXIS P33 (Uwaga: Wykorzystanie kamer sieciowych Axis P3301/04/-V będzie wymagało zastosowania urządzeń typu NAS, jako że nie wspierają one kart SD)

Wideo enkodery :  AXIS M7010, AXIS M7014, AXIS P7210; AXIS P7214

Polecane pamięci typu NAS: Iomega ix-2, Iomega ix-4

Polecane przełączniki Netgear GS108P, Netgear FS116P

Polecane routery: Netgear N300 (WNR2000)

 

 

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami