Jedno urządzenie, wiele wariantów transmisji !

Świadectwem takiej filozofii działania rynkowego jest wprowadzona do sprzedaży seria urządzeń z wbudowanym slotem SFP, pozwalająca na elastyczne podejście do wyboru mediów transmisyjnych łączących kamerę czy koder z przełącznikiem sieciowym, co z kolei wiąże się z możliwością znacznego wydłużenia toru transmisyjnego łączącego oba urządzenia. Dostępność trzech rodzajów modułów SFP pozwala na realizację transmisji Ethernet z wykorzystaniem kabli UTP, światłowodowych jak również koncentrycznych, przy jednoczesnej redukcji ilości urządzeń aktywnych.

 

 

Na szczególną uwagę zasługuje moduł nazywany przez producenta ECO plug-iem, którego nazwa pochodzi od technologii Ethernet over Coax. Zastosowanie tego modułu pozwala na dokonanie w miarę prostej transformacji istniejących instalacji analogowych do rozwiązań cyfrowych z wykorzystaniem do tego celu dotychczasowej infrastruktury kablowej co pozwala na zredukowanie kosztów związanych z koniecznością ich wymiany.

Jednym z urządzeń posiadających wbudowany slot SFP jest kamera BC620WDR w wersji AID ( automatyczna detekcja incydentu). Połączenie możliwości detekcji zdefiniowanych zdarzeń drogowych z możliwością „podejścia” kablem światłowodowym bezpośrednio do urządzenia sprawa, iż jest to idealna kamera do zastosowań w aplikacjach  ITS  (Inteligentne Systemy Transportowe).   

Większość funkcjonujących nadal instalacji CCTV pracuje w oparciu o okablowanie koncentryczne lub w przypadku instalacji obszarowych z wykorzystaniem kabli światłowodowych. W wielu przypadkach rozwój branży i konieczność integrowania systemów zabezpieczeń technicznych wymusza na użytkownikach szybkie przechodzenie w rozwiązania IP.

 

 

 

 

 

 

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami