Zaawansowane kamery megapikselowe Aper IP

Wszystkie modele wyposażone są w wysokiej klasy matrycę o rozdzielczości fizycznej 5 megapikseli, dzięki której obraz po obróbce cyfrowej jest bardzo wyraźny i szczegółowy (1080px lub 720px w zależności od modelu). Dzięki zwiększonej powierzchni światłoczułej i funkcji dzień/noc z mechanicznie przesuwanym filtrem podczerwieni, kamery bardzo dobrze pracują w trudnych warunkach oświetlenia. Modele z wbudowanym promiennikiem podczerwieni mogą pracować przy całkowitym braku zewnętrznych źródeł światła i nawet w nocy zapewnią wysokiej jakości, pozbawiony szumów obraz. Kamery są w pełni dostosowane do pracy zdalnej: poprzez wygodny interfejs przeglądarki internetowej możliwy jest dostęp do wszystkich funkcji i ustawień kamer oraz do obrazu (wtyczki ActiveX). Dodatkowo obraz może być udostępniony poprzez zewnętrzne oprogramowanie (m.in. Alnet, SeeTec) lub protokół RTSP.

Główne zalety

 • Bardzo wysoka jakość obrazu
 • Wygodna zdalna obsługa kamer
 • Bardzo dobra praca w trudnych warunkach oświetlenia
 • Precyzyjna regulacja zajętości pasma od 45 kbps do 8Mbps - możliwość oszacowania obciążenia sieci IP oraz wymaganej pojemności dysków do osiągnięcia zakładanego czasu rejestracji
 • Płynna regulacja funkcji, m.in. czasu ekspozycji, wzmocnienia sygnału, załączania kompensacji oświetlenia tła oraz wydłużonej migawki


Główne właściwości

 • Rozdzielczość 1,3 Mpx / 1280×1024 (seria 41xx) lub 2 Mpx / 1920×1080 (seria 42xx)
 • Dwukierunkowa transmisja audio
 • Stała prędkość strumienia 25 kl./s. niezależnie od rozdzielczości kamery
 • Metody kompresji: kompresja H.264 (pierwszy strumień danych),
  mJPEG (drugi strumień danych)
 • Tryb dzień/noc - filtr przesuwany mechanicznie
 • Zestaw 1 wejście / 1 wyjście alarmowe
 • Zasilanie niskonapięciowe 12 VDC / 24 VAC / 48 VDC PoE


Kamery kompaktowe

Klasyczne kamery kompaktowe (seria NADN-4x05) współpracują z szeroką gamą specjalizowanych obiektywów z gniazdem CS. Przeznaczone są do montażu wewnątrz na uchwytach z gwintem ¼" lub do instalacji w obudowach hermetycznych.


Kamery kopułowe


 Kamery kopułowe wyposażone są w zdalnie sterowany obiektyw zmiennoogniskowy 3,3 - 12 mm. Regulacja ostrości i ogniskowej obiektywu odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej, dostępna jest także opcja automatycznego strojenia ostrości. Ułatwia to proces instalacji kamery oraz zapewnia wysoką jakość generowanego obrazu. Kamery przeznaczone są do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz obiektów. Seria kamer NDVR-4x05 posiada wandaloodporne obudowy o klasie szczelności IP66.


Kamery tulejowe

 Kamery w obudowach tulejowych zintegrowanych z promiennikiem podczerwieni (seria NCIR-4x05) przeznaczone są do montażu wewnątrz oraz na zewnątrz obiektów. Obudowy posiadają klasę szczelności IP66. Szczególnie zalecane do monitorowania obszarów w trudnych warunkach oświetleniowych. Wbudowany promiennik IR zapewnia generowanie jasnego i wyraźnego obrazu nawet w sytuacji całkowitego braku zewnętrznych źródeł światła. Podobnie jak modele kopułowe, posiada zdalnie sterowany obiektyw zmiennoogniskowy 3,3 - 12 mm z funkcją automatycznego ostrzenia.


Zapis na kartę SD

Gniazdo na kartę micro SD umożliwia zapis pojedynczych klatek obrazu bezpośrednio w kamerze. Zapis uruchamia się w momencie detekcji ruchu lub sygnału na wejściu alarmowym. Dostępny jest także cykliczny zapis klatek co pewien czas. Odtworzenie nagranego zdjęcia nie wymaga wyjmowania karty z kamery - dostęp do jej zawartości umożliwia wbudowany w kamerę serwer plików FTP.


ADMINTOOL - szybkie wyszukiwanie i konfiguracja kamer

Prosta aplikacja AdminTool pozwala szybko wyszukać i skonfigurować wszystkie kamery Aper IP podłączone do sieci lokalnej, a także zmienić wszystkie parametry sieciowe, sprawdzić model i aktualną wersję oprogramowania. Program umożliwia seryjną aktualizację wszystkich kamer w sieci oraz prostą diagnostykę systemu. AdminTool nie wymaga instalacji na komputerze i może być uruchamiany z przenośnej pamięci USB.


Zdalnie sterowany obiektyw

Kamery kopułowe i tulejowe pozwalają na zdalną zmianę ustawień obiektywu. Oznacza to, że podczas montażu kamery nie trzeba ręcznie ustawiać kadru ani ostrości obiektywu. Z poziomu przeglądarki można wygodnie wyregulować obiektyw, skorzystać z opcji automatycznego strojenia ostrości lub ustawień ręcznych. Dodatkowo, jeżeli w trakcie pracy systemu zaistnieje potrzeba przestawienia obiektywu, np. poszerzenia kadru, można tego dokonać zdalnie i wyeliminować konieczność przyjazdu do monitorowanego obiektu.


Dwukierunkowa komunikacja głosowa

Wszystkie modele posiadają wejście/wyjście audio umożliwiające dwukierunkową transmisję dźwięku wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Możliwe jest zatem prowadzenie nasłuchu w miejscu zainstalowania kamery lub wygłaszanie komunikatów poprzez głośniki podłączone do kamer. Uniwersalne gniazda wejściowe pozwalają na podłączenie dowolnego typu mikrofonu, co poszerza spektrum zastosowań kamer zarówno w salach konferencyjnych, jak też w monitoringu stadionów.

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami