Biurowce, Hotele, Urzędy

Najwyższym priorytetem i największym wyzwaniem w zakresie zapewnienia ochrony w budynkach takich jak biurowce, duże hotele, uniwersytety czy budynki administracji są zasadniczo dwie rzeczy: zapewnienie bezpieczeństwa dużej liczbie przebywających tam ludzi oraz zgromadzonym zasobom materialnym, dokumentacji itp.

Ochrona pracowników biurowców, petentów w urzędach czy też gości hotelowych jest związana z szybką i kontrolowaną ewakuacją, której prawidłowe przeprowadzenie zapewniają służby ratownicze z wykorzystaniem zaawansowanych systemów ochrony przeciwpożarowej.

W obiektach tych standardowym wyposażeniem są Systemy Sygnalizacji Pożaru SSPDźwiękowe Systemy Ostrzegawcze DSO

DG ELPRO jako partner światowego lidera w tej dziedzinie – firmy HONEYWELL oferuje pełną gamę urządzeń do tych systemów.

Proponujemy serie skalowalnych i modułowych central:

  • centrale sygnalizacji pożaru ESSER FlexES Control FX2, FX10, FX18,
  • centrale sygnalizacji pożaru ESSER IQ8 Control C
  • centrale sygnalizacji pożaru ESSER 8000.

Bardzo skuteczna w wykrywaniu pożaru jest punktowa, multisensorowa czujka O2T IQ8. Jest ona wyposażona w 2 detektory optyczne i 1 detektor termiczny. Doskonale nadaje się do wykrywania pożarów testowych od TF1 do TF9. Proponujemy również wykorzystanie czujek termicznych – termoróżniczkowej czujki ciepła IQ8 TD oraz termomaksymalnej czujki ciepła IQ8 TM.

W wymienionych obiektach instalowane są rozbudowane systemy wentylacji i klimatyzacji. Możemy wykorzystać tutaj kanałowe czujki dymu OTblue-LKM wraz z obudową UG7 dla wykrywania pożaru centrali i zadymienia powietrza wtłaczanego do budynku. Dla zgłoszenia zauważonego pożaru stosowane są adresowalne przyciski ROP IQ8.

Z kolei do przekazania sygnałów sterujących do innych instalacji i urządzeń np. klap pożarowych, wentylacji, oddymiania, wind przeznaczone są moduły sterujące ESSER EBK, IQ8FCT instalowane na magistrali esserbus.

Wyraźny system dróg ewakuacyjnych, jak również sygnalizacja optyczna i akustyczna, są niezwykle ważne dla bezpieczeństwa przebywających w budynkach ludzi. Szczególne znaczenie w tym zakresie mają Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze DSO. DG ELPRO proponuje rozwiązanie firmy HONEYWELL – systemy VARIODYN® D1, VARIODYN® D1Comprio. W ich skład wchodzą centrale zintegrowane, wzmacniacze mocy serii 2XD i 4XD; stacje mikrofonowe DCS; panele zasilania MSU; głośniki serii DL sufitowe i ścienne.

Szczególną funkcję spełniają dzisiaj rozwiązania informatyczne, które pozwalają na integrację tych instalacji z innymi systemami pracującymi w budynkach oraz pomagają obsłudze w szybkiej reakcji i podjęciu prawidłowych decyzji co do dalszych działań, zwłaszcza w sytuacji dużego stresu występującego zawsze w wypadku wybuchu pożaru lub innego zdarzenia krytycznego. Są to systemy

  • SMS – Security Management System
  • PSIM – Physical Security Information Management

Proponujemy rozwiązanie firmy HONEYWELL – system wizualizacji, integracji i zarządzania bezpieczeństwem WINMAG.

Systemy sygnalizacji pożaru ESSER kompatybilne są również z oprogramowaniem SMS i PSIM wielu innych producentów.

Zachęcamy do stosowania rozwiązań firmy HONEYWELL!

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami