Realizacje (3)

APARTAMENTY LUDWINÓW

Realizacja elektronicznych systemów zabezpieczeń i automatyki budynków, w najbardziej prestiżowej inwestycji Krakowa ostatnich lat. Apartamenty Ludwinów są ekskluzywnym i reprezentacyjnym osiedlem usytuowanych przy zakolu Wisły, z których roztacza się przepiękny widok na historyczną część miasta – Wawel. Ponadto inwestycja zaprojektowana została z myślą o najbardziej wymagających klientach. Systemy i rozwiązania zastosowane przez nasza firmę w tej inwestycji oparte są na nowoczesnej technologii inteligentnego budynku KNX dając najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz oczekiwanego komfortu.  Automatyka budynku w systemie KNX w 190ciu apartamentach oraz w całej inwestycji umożliwia sterowanie i regulację oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami oraz markizami. System współpracuje z systemami alarmowymi i monitoringiem. Instalacje zostały zintegrowane w ramach systemu BMS na który składają się dwie niezależne stacje operatorskie realizujące funkcje: BAS – Biulding Automation System oraz SMS – Security Management System

ZAMEK KRÓLEWSKI na WAWELU

Bardzo miło nam poinformować, iż nasza firma miała możliwość wykonania instalacji Inteligentnego budynku w systemie KNX w tak historycznym obiekcie jakim jest Zamek Królewski na Wawelu. Zastosowany system KNX pozwala na sterowanie przez panel dotykowy oświetleniem oraz gniazdami elektrycznymi w części biurowej oraz pokazowej zamku. Przełączanie między trybami dzień i noc pozwala na znaczne oszczędności energii. Wzgórze Wawelskie to historyczne miejsce rozpoznawalne i odwiedzane przez turystów z całego świata. Jest to budowla o której nie trzeba wiele pisać, jednak należy dołożyć wszelkich starań aby zadbać o dziedzictwo narodowe. Nasze instalacje pozwoliły sprostać tym szczególnym wymaganiom i przyczynić się do zautomatyzowania oraz usprawnienia zarządzania tym szczególnym miejscem.

MTU JASIONKA

Szczególne miejsce w całej Europie, zagłębie lotnictwa i kolejny wkład naszego zespołu w realizacji instalacji systemów automatyki KNX. Najnowocześniejsze technologie fabryki połączone z najbardziej rozwiniętym systemem zarządzania budynkiem pozwoliło temu miejscu na rozwój i poszerzenie swojej oferty produktowej. Inteligentna instalacja w tym obiekcie ma za zadanie zarządzać. Jest również połączony z systemem, którego zadaniem jest sterowanie oświetleniem i roletami. Ponadto szczególną zaletą systemu jest dbałość o podtrzymanie stałego poziomu natężenia światła w części biurowej.

UNIWERSYTET PEDAGOGICZNY w Krakowie – nowy budynek dydaktyczny

Realizacja instalacji polegającej na uruchomieniu instalacji sterującej oświetleniem. Inwestycja wykonywana jest w nowym budynku dydaktycznym Uczelni. Będzie miała bezpośredni wpływ na jakość oraz komfort kształcenia, a także możliwość harmonijnego rozwoju studentów. Ponadto odegra niebagatelny wpływ na możliwość zarządzania budynkiem oraz zarządzania zużyciem energii. Zarządzanie systemem odbywa się za pomocą panelu sterującego.

PWSZ w TARNOWIE

Unowocześnienie oraz modernizacja placówki wyższej szkoły o system pozwalający na sterowanie pracą instalacji związanych z oświetleniem, roletami, ekranem oraz systemami audio-video. Wszystkimi systemami można sterować za pomocą panelu dotykowego. Zdefiniowane sceny pozwalają na szybkie dostosowanie auli do funkcji jaką ma spełniać w tym momencie. Dzięki wdrożeniu instalacji mamy satysfakcję, że obiekt ten jest funkcjonalny i przystosowany do najnowocześniejszych rozwiązań. Było nam miło mieć po raz kolejny wpływ na jakość kształcenia w kolejnej placówce Wyższej Szkoły.

PODHALAŃSKA PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA w Nowym Targu

Jest nam miło poinformować, że wzieliśmy udział w kolejnym projekcie wpływającym na komfort oraz poziom kształcenia i rozwoju studentów. W auli głównej w Centrum Dydaktyczno Bibliotecznym Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu dokonaliśmy pełnej integracji instalacji: multimedialnych, oświetlenia, nagłośnienia strefowego, projektorów i ekranów, automatyki KNX, paneli dotykowych, centralnego sterowania z reżyserki, monitoringu oraz wizualizerów. Ciekawą funkcją jest możliwość podziału jednej dużej auli na 4 mniejsze w sposób zautomatyzowany bez utraty funkcjonalności w każdej ze stref. Ponadto dzięki zastosowanym instalacjom istnieje możliwość niezależnego sterowanie każdą ze stref z dowolnego miejsca auli. Centralne zarządzanie wszystkimi funkcjami po zdemontowaniu katedr i utworzeniu jednej dużej sceny dla występów lub prezentacji zarówno z poziomu reżyserki jak i z poziomu sceny.

W salach wykładowych nasze prace polegały na integracji instalacji: multimedialnych, oświetleniowych, nagłośnienia strefowego, projektorów i ekranów z systemem KNX.

DOMY JEDNORODZINNE – o powierzchni 180 – 350 m2

Wykonanie kompleksowych instalacja Inteligentnego budynku w systemie KNX w prywatnych domach jednorodzinnych o powierzchni od 100 do 300 m2. Instalacje systemów zarządzających oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, urządzeniami AGD oraz urządzeniami audio – wideo.

REZYDENCJA 1 100 m2

Realizacja instalacji Inteligentnego budynku w systemie KNX w rezydencjach od 300 m2. Wykonanie instalacji w obiektach wielozadaniowych, pełniących funkcję zarówno mieszkalną jak i rekreacyjną. Instalacje systemów zarządzających oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, urządzeniami AGD oraz urządzeniami audio – wideo. Automatyka zastosowana w budynkach tego rodzaju w sposób bezpośredni wpłynęła na zarządzanie oraz funkcjonalność obiektów tego typu.

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami