Sterowanie oświetleniem, roletami i zasłonami

Oświetlenie to podstawa tworzenia dobrego klimatu. W zależności od pogody, samopoczucia czy sytuacji potrzebujemy innego natężenia światła. Odpowiedni dopływ światła,  czy korzystanie z ekranów w postaci rolet czy żaluzji ułatwia nam życie.
Dzięki systemowi KNX mamy możliwość nie tylko sterowania oświetleniem, ale również programowania scen świetlnych, które potem, w zależności od sytuacji możemy wykorzystywać. Zupełnie innego charakteru oświetlenia potrzebujemy wtedy kiedy się relaksujemy, czytamy książkę, odpoczywamy czy organizujemy przyjęcie. Dodatkowo mamy możliwość sterowania pracą rolet w całym domu bez konieczności żmudnych spacerów po każdym zakątku domu. Niezwykła zaletą systemu jest fakt, że tak wiele funkcji jest dostępnych dla nas w postaci nieskomplikowanego sposobu obsługi.

 

Zdalne sterowanie oświetleniem

Dzięki zdalnemu sterowaniu oświetleniem użytkownik zyskuje możliwość optymalizacji kosztów zużycia energii elektrycznej. Jednym przyciskiem można wyłączyć światło w całym domu, na przykład wtedy, gdy wszyscy wychodzą na cały dzień. Użytkownik ma pewność, że w żadnym zakątku domu nie świeci niepotrzebna żarówka – także w miejscach, w których zdarza się zapomnieć zgasić światło, np. w toalecie czy w garderobie. Zdalne sterowanie pozwala na zapalanie dowolnych źródeł światła w dowolnym momencie, a także na regulację natężenia światła.

Wybrane funkcje:

  • Użytkownik jest informowany o wykryciu usterki, np niezamkniętego okna lub rolety antywłamaniowej
  • Automatyczne utrzymanie stałego poziomu natężenia oświetlenia
  • Rolety ustawiają się w takim położeniu, że w pomieszczeniu jest jasno, ale promienie nie oślepiają domowników
  • Żaluzje są automatycznie opuszczane w przypadku dużego nasłonecznienia
 

Zapraszamy do naszego Salonu Zabezpieczeń w Krakowie przy ul. Bonarka 21 na

prezentację systemu sterującego Inteligentnym Budynkiem.

 

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami