Apartamenty Ludwinów

Z przyjemnością informujemy, że aktualnie firma DG ELPRO zakończyła realizację elektronicznych systemów zabezpieczeń i automatyki budynku w Apartamentach Ludwinów w Krakowie. Na zlecenie PBP BUDOSTAL-3 S.A. wykonaliśmy:

  • zintegrowane systemy bezpieczeństwa – sygnalizacji pożaru, sygnalizacji  włamania i napadu, kontroli dostępu i telewizji dozorowej
  • cyfrowy system łączności wideodomofonowej i interkomowej
  • okablowanie strukturalne oraz RTV SAT
  • system automatyki budynkowej w standardzie EIB/KNX® wykonany w oparciu technologię i urządzenia ABB – obejmujący wszystkie apartamenty
  • system automatyki budynkowej w standardzie LONWORKS® wykorzystujący urządzenia i sterowniki serii XENTA firmy TAC – dla części wspólnej i rekreacyjnej budynku.

Instalacje zostały zintegrowane w ramach systemu BMS na który składają się dwie niezależne stacje operatorskie realizujące funkcje:

  • BAS – Biulding Automation System
  • SMS – Security Management System

Sieciowy system nowoczesnej instalacji umożliwia sterowanie i regulację oświetlenia, ogrzewania i klimatyzacji, rolet i markiz oraz współpracę z systemami alarmowymi i monitoringu. Każdy z apartamentów wyposażony jest w pakiet standard, którego funkcjonalność w prosty sposób może zostać zwiększona poprzez wybór jednego z wyższych pakietów- srebrnego, złotego lub diamentowego. Znacznie podwyższają one komfort obsługi oświetlenia, żaluzji i ogrzewania. DG ELPRO jako wykonawca wszystkich wymienionych instalacji oraz integrator systemów wykorzystał do integracji oprogramowanie TAC-VISTA® dla systemów automatyki oraz GE-ALLIANCE® dla integracji systemów bezpieczeństwa. Realizowane na tych stanowiskach funkcje zarządzania oraz wizualizacji stanu pracy wszystkich instalacji ułatwiają personelowi obsługi optymalną eksploatację budynku.

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami