System EIB/KNX

Oświetlenie jest znaczącym składnikiem kosztów. Po każdym załączeniu źródła światła zaczyna działać licznik energii. System KNX steruje grupami oświetleniowymi budynku, w funkcji czasu i natężenia światła dziennego, zapewniając optymalne warunki pracy, tworząc nastrój, umożliwiając jednocześnie racjonalne gospodarowanie energią.

System EIB/KNX.System KNX/ElB umie oszczędzać energię. Rozpoznaje, kiedy światło dzienne jest wystarczająco mocne, aby zmniejszyć oświetlenie sztuczne. Podczas przerw w pracy, po zakończeniu pracy, w czasie dni wolnych od pracy i urlopów w firmie, automatycznie wyłącza źródła światła.

Automatyczne osiąganie komfortu oświetlenia. Przy pomocy systemu KNX/EIB stwarzają Państwo automatycznie prawidłowe oświetlenie, w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Cale grupy opraw mogą być załączane, wyłączane i ściemniane centralnie lub lokalnie. Układ regulacji parametrów oświetlenia kontroluje optymalne proporcje oświetlenia na stanowisku pracy, sterując oświetleniem w zależności od światła dziennego.

Busch-triton z wyświetlaczem LCDMożemy zrealizować oświetlenie zmieniające się w czasie, oświetlenie nastrojowe, oświetlenie punktowe lub oświetlenie odpowiednie dla danej sytuacji, np. ułatwiające bezpieczne poruszanie się przechodniów na klatkach schodowych i korytarzach.

System KNX jest tak elastyczny, że można go stosować w każdej sytuacji. Rozszerzenia lub zmiany sposobu użytkowania zainstalowanych urządzeń są osiągane przez przemieszczanie, w łatwy sposób, już zainstalowanych elementów lub dalsze prowadzenie istniejącej instalacji magistralnej. Cały system jest wykonany tak, że realizuje łatwo każdą zmianę sposobu użytkowania Zmiana oprzewodowania nie jest konieczna. Dzisiaj, jeśli jest taka potrzeba, w ciągu jednego dnia można zmienić dużą salę konferencyjną w kilka mniejszych pomieszczeń. Natomiast w innej sytuacji, na powierzchni, na której dziś są biura, może jutro powstać jedna sala konferencyjna, w której konieczne będzie zastosowanie techniki oświetleniowej o wszechstronnych wymaganiach.

Automatyczna ochrona przed nasłonecznieniem poprzez sterowanie żaluzjami. Dba o przyjemny klimat pracy, zapewnia intymność i zabezpiecza przed włamaniem. Kontrola maksimum optymalizuje kosztowny pobór mocy szczytowej.

KNX/EIB

 

 

System KNX/EIB reguluje podnoszenie i opuszczanie żalizji w rytmie pór dnia i roku oraz w zależności od specyfikacji użytkownika

 

 


KNX/EIB

 

... kontrolując maksimum i wyłączając odbiorniki w momentach szczytowego poboru mocy, chroni przed zwiększonymi kosztami energii...

 

 

KNX/EIB

 

 

... umożliwia wizualizacją stanów łączeń i sygnalizację zakłóceń

Zapisz na newsletter Skontaktuj się z nami